Aktualności

Poniżej znajdą Państwo aktualne wiadomości oraz wydarzenia udostępnione przez naszą fundację. Zachęcamy do polubienia naszej strony na facebooku aby pozostać na bieżąco z informacjami z naszej strony.

FPPokolen
1st of Sierpień 2018 07:25 AM
Dziś darujemy sobie wieści gospodarcze z Polski oraz ze świata. 1 Sierpnia to niezwykle istotny dzień w kalendarzu dla wszystkich Polaków. Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie.
FPPokolen
30th of Lipiec 2018 10:41 AM
"Świetne" informacje płyną dla wszystkich polskich kierowców...

Podatek paliwowy", opłata jakościowa czy kara za spóźniony przegląd - to tylko część nowych wydatków, na które muszą przygotować się polscy kierowcy.
FPPokolen
26th of Lipiec 2018 07:12 AM
"Każdego roku rośnie popyt na pracowników sezonowych. Jak raportuje GUS, także w 2017 roku liczba zatrudnionych osiągnęła zwyżkę o 2,7 procent w drugim kwartale, a następnie dodatkowy wzrost o 7,5 procent w trzecim kwartale. Zapotrzebowanie na chętnych do podjęcia pracy tymczasowej jest ogromne, a w związku z otwartym rynkiem europejskim to pracodawcy i agencje pracy tymczasowej coraz częściej wzbogacają ofertę pracy dodatkowymi benefitami. Ten profil odbiorcy zauważają usługodawcy, tworząc dedykowane mu produkty."
FPPokolen
23rd of Lipiec 2018 08:40 AM
"Zwiększyły się krótko- i średnioterminowe ryzyka, takie jak podatność na problemy finansowe, narastające napięcia w handlu i geopolityce, nierówności i strukturalna słabość wzrostu gospodarczego, przede wszystkim w niektórych gospodarkach rozwiniętych" - podkreślono w komunikacie wydanym na koniec dwudniowego spotkania w stolicy Argentyny.

"Międzynarodowy handel i inwestycje są ważnymi czynnikami napędzającymi wzrost, produktywność, innowacje i rozwój" - wskazali uczestnicy spotkania. "Musimy nasilić dialog i podjąć działania, by ograniczyć ryzyka i podnieść zaufanie"
FPPokolen
20th of Lipiec 2018 11:02 AM
Kolejki w Biedronce to jednak nie złudzenie optyczne 🙂

"Bardzo dobre dane z gospodarki. Sprzedaż detaliczna w czerwcu 2018 r. wzrosła o 10,3 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 3,4 proc. - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. To dane znacznie lepsze od spodziewanych."
FPPokolen
18th of Lipiec 2018 07:34 AM
"Rok 2018 w sektorze bankowym w Polsce to rok połączeń i przejęć. Oto lista banków, które czeka konsolidacja."
FPPokolen
16th of Lipiec 2018 09:52 AM
A jakie Waszym zdaniem są najważniejsze zagrożenia dla Gospodarki Polski?

" Najważniejszym ryzykiem dla aktywności gospodarczej w Polsce jest koniunktura globalna i zmiany cen surowców - wynika z lipcowego Raportu o inflacji przygotowanego przez Narodowy Bank Polski. W porównaniu do marcowego dokumentu, jako potencjalne ryzyko nie została wymieniona sytuacja na krajowym rynku pracy."
FPPokolen
13th of Lipiec 2018 07:53 AM
"Przewodniczący działającego w ramach Rady Dialogu Społecznego zespołu problemowego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych Henryk Nakonieczny poinformował, że w sprawie projektu założeń budżetu nie udało się wypracować wspólnego stanowiska. - Głównym powodem jest fakt różnej oceny propozycji struktury PKB, powstawania PKB, jak również struktury wydatków - wyjaśnił."
FPPokolen
5th of Lipiec 2018 07:09 AM
"14 czerwca Parlament Europejski odrzucił korzystne dla Polski stanowisko komisji transportu PE w sprawie przewoźników drogowych. Zakładało ono, że przewoźnicy drogowi w transporcie międzynarodowym nie byliby objęci dyrektywą o pracownikach delegowanych.

Polscy parlamentarzyści liczyli na to, że wynik głosowania w komisji transportu stanie się oficjalnym mandatem PE w negocjacjach z krajami członkowskimi dotyczącymi przepisów"
FPPokolen
1st of Lipiec 2018 07:15 AM