Aktualności

Poniżej znajdą Państwo aktualne wiadomości oraz wydarzenia udostępnione przez naszą fundację. Zachęcamy do polubienia naszej strony na facebooku aby pozostać na bieżąco z informacjami z naszej strony.

FPPokolen
16th of Marzec 2018 08:15 AM
Niestety, ale proceder oszustw polegających na wykorzystywaniu ufności osób starszych nadal jest w Polsce obecny.

W ramach programu "Bezpieczny Senior" szczególnie przestrzegamy przed zaproszeniami na różnego rodzaju "pokazy", na których za ogólnodostępny na rynku produkt proponuje się cenę wielokrotnie przewyższającą jego rzeczywistą wartość.
FPPokolen
4th of Marzec 2018 08:15 AM
"Szalone piątki i soboty wprowadzą z czasem amerykański zwyczaj robienia zakupów raz w tygodniu. Po 500+ nawet biednych będzie stać na zakupy raz w tygodniu. Małym sklepom znacznie spadną obroty i zaczną bankrutować."

Zgodnie z ustawą, przyszła niedziela (11 marca) będzie po raz pierwszy wolna od handlu. O możliwych konsekwencjach i skuteczności nowych rozwiązań dywaguje Cezary Kaźmierczak, ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
FPPokolen
1st of Marzec 2018 01:16 PM
Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Cześć Ich Pamięci! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
FPPokolen
21st of Luty 2018 08:15 AM
Rząd zapowiada daleko idące zmiany w prawie podatkowym. Tzw. "split payment" i inne rozwiązania mają być przede wszystkim wyjściem naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców.

Według wiceministra finansów P. Gruzy, zmiany są tak poważne, że kilkumiesięczne vacatio legis mogłoby nie wystarczyć na przygotowanie się przedsiębiorców.
FPPokolen
18th of Luty 2018 08:15 AM
Rejs Niepodległości to pomysł m.in. Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na promowanie Polski z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Punktem kulminacyjnym rejsu rozpoczynającego się 20 maja będą Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku.

Wśród załogi żaglowca na "Rejs Niepodległości" znajdzie się także nasz fundacyjny kolega, Jakub Nyziak. 🙂
FPPokolen
15th of Luty 2018 08:15 AM
Wiceminister ocenił, że złoża na Atlantyku, które Polska będzie rozpoznawać są "bardzo bogate" w "ogromne zasoby metali".

Poinformował, że choć iż koszt rozpoznania i poszukiwań na polskiej działce ma kosztować 550 mln zł (przez 15 lat), to szacunki pokazują, że wartość jednego złoża może wynosić "ok. biliona zł brutto".
FPPokolen
12th of Luty 2018 07:47 PM
"Bo my nie błagamy o wolność, my o nią walczymy".
Wspaniała animacja o najnowszej historii Polski, którą zdecydowanie trzeba obejrzeć!
FPPokolen
24th of Grudzień 2017 02:40 PM
Spokojnych, zdrowych, radosnych
Świat Bożego Narodzenia,
spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół
oraz spełnienia wszystkich planów
w nadchodzącym nowym 2018 roku
życzy
Fundacja Przyszłość Pokoleń
Message image
FPPokolen
6th of Grudzień 2017 10:09 PM
Za nami kolejne szkolenie w ramach akcji "Bezpieczny Senior". Odbyło się ono w salce biblioteki przy Kościele św. Elżbiety przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Wspaniała atmosfera i masa ciekawych pytań, za co wszystkim Seniorom serdecznie dziękujemy!
"Bezpieczny Senior" to akcja którą kierujemy do osób starszych szczególnie narażonych na oszustwa. W jej ramach organizujemy cykl szkoleń oraz kampanię informacyjną. Wszystko na terenie Wrocławia. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.
Message image
FPPokolen
5th of Grudzień 2017 06:07 PM
Dokładnie 150 lat temu, 7 grudnia 1867 roku urodził się Józef Piłsudski
- Ojciec Naszej Niepodległości.
Cześć Jego Pamięci!
Message image