Aktualności

Poniżej znajdą Państwo aktualne wiadomości oraz wydarzenia udostępnione przez naszą fundację. Zachęcamy do polubienia naszej strony na facebooku aby pozostać na bieżąco z informacjami z naszej strony.

FPPokolen
2nd of Maj 2018 07:15 AM
W tym szczególnym roku, w którym świętujemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy przybliżyć Państwu sylwetki "Ojców" tego dziejowego dokonania.
Message image
FPPokolen
30th of Kwiecień 2018 06:36 AM
"W poniedziałek weszła w życie Konstytucja Biznesu, która ma poprawić relacje biznes-administracja. Pakiet pięciu ustaw przewiduje między innymi, że co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone, ulgę na start dla początkujących przedsiębiorców, działalność nierejestrową, czy powołanie rzecznika małych i średnich firm."
FPPokolen
26th of Kwiecień 2018 11:00 AM
"Wartość inwestycji amerykańskich w Polsce na koniec pierwszego kwartału 2018 roku mogła sięgnąć 130 miliardów złotych - wynika z raportu KPMG i Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Firmy zza Atlantyku utworzyły w Polsce 220 tysięcy miejsc pracy"- około 50% wszystkim inwestycji kumuluje się w Województwie Mazowieckim. Wartość inwestycji z udziałem kapitału amerykańskiego w Województwie Dolnośląskim wynosi 8%.
FPPokolen
25th of Kwiecień 2018 07:36 AM
Sprawa, o której głośno było pod koniec ubiegłego roku powraca. Czy nastąpią zmiany w płacy minimalnej?

"Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szacuje wstępne skutki ewentualnych zmian w zasadach wyliczania płacy minimalnej. Resort chce, żeby minimalna pensja była wyliczana bez uwzględniania dodatków, między innymi za staż pracy. Na zmianach skorzystaliby starsi i gorzej wykwalifikowani pracownicy."

"reforma może oznaczać, że wzrosną koszty ponoszone przez pracodawców, którzy już dzisiaj muszą głębiej sięgać do kieszeni, jeśli chcą zatrzymać najbardziej wartościowych pracowników i rekrutować nowych członków załogi"
FPPokolen
24th of Kwiecień 2018 07:33 AM
Koniec z wysokimi dotacjami od Unii Europejskiej? Najwyraźniej tak! UE postanowiła przekierować dziesiątki miliardów euro z państw naszego regionu Europy Środkowo- Wschodniej do regionów dotkniętych kryzysem finansowym, m. in. Grecji oraz Hiszpanii.
"Polska jest największym beneficjentem obecnego budżetu UE - otrzymała 77 mld euro z 350 mld euro przeznaczonych na politykę spójności. Węgry otrzymały 22 mld euro, a Słowacja - 14 mld euro. "FT" zaznacza jednak, że takie przesunięcie środka ciężkości w kierunku Europy Środkowo-Wschodniej spowodowało znaczące cięcia, nawet o ok. 30 proc., w dopłatach dla krajów Europy Południowej, m.in. Hiszpanii i Grecji."
FPPokolen
20th of Kwiecień 2018 08:56 AM
Zmniejszony podatek CiT już był. Teraz czas na "Mała firma = mały ZUS". "Szef rządu zapowiedział propozycję obniżenia i stopniowania składek ZUS dla przedsiębiorców, których dochody nie przekraczają dwuipółkrotności minimalnego wygrodzenia. To będzie z korzyścią dla obywatela, z korzyścią dla małej firmy".
"Z danych, którymi dysponujemy, wynika że z omawianego rozwiązania skorzystać mogłoby przynajmniej ponad 800 tysięcy przedsiębiorców w Polsce – wydaje się, że jest to bardzo istotna grupa"
FPPokolen
19th of Kwiecień 2018 04:01 PM
75. lat temu wybuchło powstanie w getcie warszawskim.
Cześć i Chwała Bohaterom!
Message image
profile picture
FPPokolen
19th of Kwiecień 2018 07:29 AM
A Wy co sądzicie? Czy przystąpienie Polski do Strefy Euro przyniosłoby więcej korzyści czy strat Obywatelom RP?

https://tvn24bis.pl/wiadomosci-walutowe,77/wiceminister-skiba-o-przyjeciu-euro-przez-polske,830586.html
FPPokolen
18th of Kwiecień 2018 07:26 AM
Gwałtowny wzrost cen gruntów rolnych, utrzymujący się od lat na poziomie kilkunastu procent rocznie, po wprowadzeniu ograniczeń w obrocie gruntami wyraźnie spowolnił. Obecnie wynosi on 5.8%. Hektar ziemi kosztuje średnio 38 tysięcy złotych. "Jest to zmiana pozytywna, z punktu widzenia stabilności rodzimego rynku ziemi, który w większym stopniu wiąże dziś wyceny rolnych parceli z opłacalnością prowadzenia działalności rolnej".
FPPokolen
17th of Kwiecień 2018 07:47 AM
Zapowiedź Premiera o zmniejszeniu Podatku CIT dla małych i średnich firm w Polsce z 15% do 9%. Byłaby to najniższa stawka spośród wszystkich krajów w Europie, na równi z Czarnogórą oraz Węgrami. Jednakże większość przedsiębiorstw w Polsce to PiT-owcy, dlatego też zdaniem ekspertów na tym rozwiązaniu skorzysta tylko niewielki procent spółek prawa handlowego (około 12% małych i średnich przedsiębiorstw).