Rozwój instytucjonalny Fundacji Przyszłość Pokoleń

Mamy przyjemność poinformować, że Fundacja Przyszłość Pokoleń jest beneficjentem Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych!

Aż do końca 2023 r. będziemy realizować zadanie publiczne pn. Rozwój instytucjonalny Fundacji Przyszłość Pokoleń, sfinansowanego w kwocie 308 448,66 zł.

Zadanie ma na celu wsparcie rozwoju instytucjonalnego Fundacji Przyszłość Pokoleń, jako organizacji realizującej działania w zakresie poradnictwa prawnego, a w przyszłości, obywatelskiego. Efektem zadania będzie podniesienie jakości świadczonych usług, poszerzenie ich zakresu, zwiększenie rozpoznawalności Fundacji jako organizacji poradniczej pośród odbiorców.

Dodatkowo, poprzez realizację zadania chcemy podnieść kompetencje osób wchodzących w skład i współpracujących z Fundacją, a także dokonać zakupów niezbędnych do realizacji podejmowanych działań.

Zachęcamy do śledzenia profili Fundacji Przyszłość Pokoleń na portalach społecznościowych, gdzie będziemy informować o wszystkich aktualnościach!

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach #RPWROP.

e-Senior – edukacja dla aktywizacji

Rozpoczynamy kolejną edycję projektu „e-Senior – edukacja dla aktywizacji” podczas którego szkolimy seniorów z podstaw obsługi komputera. W tym roku nasze działania kierujemy do osób w wieku 60+ z terenu trzech województw: opolskiego, kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego.

W ramach całego projektu zorganizujemy 12 dwudniowych szkoleń, w trakcie których minimum 120 seniorów otrzyma praktyczną wiedzę w pięciu obszarach tematycznych:

1. obsługi komputera i systemu operacyjnego Windows,
2. funkcji i obsługi pakietu Microsoft Office – edytor tekstu (Microsoft Word),
3. korzystania z zasobów Internetu
4. korzystania z mediów społecznościowych,
5.problematyki bezpieczeństwa w internecie.

Efektem przeprowadzonego projektu będzie zwiększenie się ilości osób starszych aktywnie korzystających z dobrodziejstw nowych technologii. W ramach przeprowadzonych szkoleń, uczestnicy nie tylko nabędą umiejętności w zakresie nowych technologii, ale także dowiedzą się w jaki sposób można wykorzystać obecność w sieci do aktywizacji swojego środowiska (np. zdobyć informacje o wydarzeniach dla seniorów, dofinansowaniach, a także nawiązać kontakt z innymi grupami o podobnym profilu, np. w celu nawiązania współpracy, przeprowadzenia wspólnego wydarzenia czy po prostu pochwalenia się efektami swojej pracy).

Serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w oferowanych szkoleniach!

Fundacja Przyszłość Pokoleń


Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025

Skip to content