e-Senior – edukacja dla aktywizacji

Rozpoczynamy kolejną edycję projektu „e-Senior – edukacja dla aktywizacji” podczas którego szkolimy seniorów z podstaw obsługi komputera. W tym roku nasze działania kierujemy do osób w wieku 60+ z terenu trzech województw: opolskiego, kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego.

W ramach całego projektu zorganizujemy 12 dwudniowych szkoleń, w trakcie których minimum 120 seniorów otrzyma praktyczną wiedzę w pięciu obszarach tematycznych:

1. obsługi komputera i systemu operacyjnego Windows,
2. funkcji i obsługi pakietu Microsoft Office – edytor tekstu (Microsoft Word),
3. korzystania z zasobów Internetu
4. korzystania z mediów społecznościowych,
5.problematyki bezpieczeństwa w internecie.

Efektem przeprowadzonego projektu będzie zwiększenie się ilości osób starszych aktywnie korzystających z dobrodziejstw nowych technologii. W ramach przeprowadzonych szkoleń, uczestnicy nie tylko nabędą umiejętności w zakresie nowych technologii, ale także dowiedzą się w jaki sposób można wykorzystać obecność w sieci do aktywizacji swojego środowiska (np. zdobyć informacje o wydarzeniach dla seniorów, dofinansowaniach, a także nawiązać kontakt z innymi grupami o podobnym profilu, np. w celu nawiązania współpracy, przeprowadzenia wspólnego wydarzenia czy po prostu pochwalenia się efektami swojej pracy).

Serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w oferowanych szkoleniach!

Fundacja Przyszłość Pokoleń


Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025