O naszych działaniach w biuletynie Wroclaw.pl

W najnowszym wydaniu biuletynu Wroclaw.pl możecie przeczytać o naszych inicjatywach!

Z artykułu dowiecie się więcej o naszym Punkcie Konsultacji Cyfrowych, Punkcie Wsparcia Społecznego, a także Punkcie Konsultacji Społeczno-Prawnych. Cieszymy się, że nasze działania zyskują coraz większą popularność. Dotychczas udzieliliśmy 150 porad cyfrowych, a także 550 porad prawnych! Mamy nadzieję, że będziemy realizować kolejne aktywności zmierzające do poprawy wiedzy obywateli w każdym wieku.

Link do elektronicznego wydania biuletynu: www.wroclaw.pl/biuletyn/

Artykuł znajduje się na str. 16


Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław / www.wroclaw.pl 

Pokaż mnie
Czytaj dalej

Zapraszamy do Fundacji Przyszłość Pokoleń!

Pewnie nie raz zastanawialiście się, jak do nas dotrzeć. Dlatego spieszymy z informacją!
Nasza Fundacja mieści się na ul. Grodzkiej 7, w kamienicy na wrocławskim Starym Mieście.
Siedziba, o której mowa, znajduje się na parterze, w samym sercu Wrocławia i jest świetnie skomunikowana z resztą miasta. Nieopodal znajdują się przystanki tramwajowe: „Uniwersytet Wrocławski”, „Rynek”, „Mosty Pomorskie” oraz autobusowe o tych samych nazwach, a więc można do niej swobodnie dojechać liniami: 3, 4, 5, 6, 7, 10, 18, 23, 33, D, K, 102, 103, 107, 109, 142, w dogodnym czasie!
Sam lokal został odpowiednio dopasowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto w wyposażeniu Fundacji znajduje się mobilny podjazd, który w razie potrzeby będzie rozkładany przez jej pracowników.
Czytaj dalej

Zapraszamy do Punktu Wsparcia Społecznego!

Misją naszej fundacji jest pomoc obywatelom, a przede wszystkim czynienie z Polski państwa lepszego do życia dla przyszłych pokoleń.
Nie bez przyczyny w każdy wtorek działa nasz Punkt Wsparcia Społecznego, gdzie wsparcie mogą otrzymać mieszkańcy Wrocławia, niezależnie od wieku, których nie stać na pokrycie kosztu doradztwa z własnej kieszeni.
Tutaj każdy może otrzymać wsparcie prawnika, mediatora czy też innego eksperta, ale również dowie się o projektach realizowanych przez inne organizacje (m.in. organizowanych warsztatach, pozostałych miejscach wparcia).
Czytaj dalej

Zapraszamy do Punktu Konsultacji Społeczno-Prawnych!

Halo, halo Seniorze, czekamy na Twój telefon!
Potrzebujesz porady od ekspertów? Masz problem natury prawnej? Pozwól nam znaleźć rozwiązanie💡!
Zapraszamy do Punktu Konsultacji Społeczno-Prawnych!
Z Punktu może skorzystać każdy Senior z terenu Wrocławia!
Czytaj dalej

Zwiedzanie Muzeum Śląska Wrocław w towarzystwie piłkarzy zespołu WKS!

Za nami zwiedzanie fantastycznego Muzeum Śląska Wrocław w niezwykle doborowym towarzystwie zawodników WKS Śląsk Wrocław – Buraka İnce i Alenem Mustafić! 🇮🇹

Wydarzenie było okazją do ponownego spotkania naszych wolontariuszy, którzy towarzyszyli nam podczas akcji organizowanych na stadionie Tarczyński Arena Wrocław i formą podziękowania za ich zaangażowanie.

Czytaj dalej

Klub Seniora “Magnolia” wkroczył do cyfrowego świata!

Za nami pierwsze w tym roku, trzydniowe szkolenie z podstaw obsługi komputera, w którym uczestniczyli członkowie wrocławskiego Klubu Seniora “Magnolia”.

W trakcie 12-godzinnego, intensywnego kursu, Seniorzy nabyli podstawowe umiejętności w zakresie:
– obsługi komputera i systemu operacyjnego Windows,
– funkcji i obsługi pakietu Microsoft Office,
– korzystania z zasobów Internetu,
– problematyki bezpieczeństwa w sieci.

Czytaj dalej

Podsumowanie projektu “Bezpieczny Senior”, realizowanego ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławska!

10 spotkań = niemal 300 przeszkolonych osób starszych 
 
W dniu wczorajszym (11.04), odwiedzając seniorów w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu, zakończyliśmy projekt “Bezpieczny Senior”, realizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławska, o którym informowaliśmy Państwa w ostatnim czasie.
 
Ta edycja była wyjątkowa – seniorzy, oprócz pozyskania wiedzy nt. swojego bezpieczeństwa prawnego, poznali również zasady zdrowej diety oraz aktywności fizycznej! Praktyczne wskazówki, prezentowane przez naszego dietetyka oraz fizjoterapeutę rozwiały wątpliwości wielu słuchaczy. Natomiast, informacje przekazywane przez prawników, zwiększyły poziom poczucia bezpieczeństwa wśród uczestników spotkań. 
 
Czytaj dalej

Fundacja Przyszłość Pokoleń w Radiu LUZ!

Tak jak zapowiadaliśmy! 📢 Dla wszystkich z Państwa, którzy nie mieli okazji posłuchać audycji na falach📻 Radio LUZ, mamy nagranie z tego wyjątkowego spotkania! 🥰

W czasie rozmowy, której gościem był Wiceprezes Fundacji – Bartosz Stasik, usłyszą Państwo m.in. kilka słów o:

Czytaj dalej
Skip to content