28 maja uczestnikami dyskusji Fundacji Przyszłość Pokoleń pt. “Polska i świat po koronawirusie” byli Cezary Kaźmierczak, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, oraz Jakub Wiech, dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego portalu energetyka24.com. Z uwagi na obowiązujące ograniczenia sanitarne debata odbyła się w formie on-line za pośrednictwem profilu Fundacji Przyszłość Pokoleń na portalu Facebook.

Wielu komentatorów wskazuje, że zarówno Polska jak i świat po pandemii koronawirusa już nigdy nie będą wyglądać tak samo. Kryzys gospodarczy wywołany wirusem i związanymi z nim obostrzeniami dotknie najprawdopodobniej nawet najsilniejsze gospodarki. Choć granice państwowe nie stanowią bariery dla drobnoustrojów, to właśnie państwo zdaje się być jedynym podmiotem, które posiada instrumenty pozwalające na skuteczne zwalczanie epidemii.

Jaki wpływ rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa będzie miało na Polskę i świat za rok, pięć, dziesięć lat? Jak przewidywany wzrost bezrobocia wśród Polaków zmieni sytuację nawet dwóch milionów pracowników ze Wschodu zatrudnionych w Polsce? Czy obecne uwarunkowania odbiją się na polskiej strategii energetycznej? W końcu – jak bardzo zmieni się życie milenialsów (“pokolenia Y”), a jak boomerów (“pokolenia X”)? Odpowiedzi na te pytania w internetowej dyskusji z udziałem Jakuba Nyziaka, Członka Zarządu Fundacji Przyszłość Pokoleń, spróbowali udzielić nasi goście, Cezary Kaźmierczak i Jakub Wiech.