Równolegle do szkoleń z cyklu “Bezpieczny Senior”, prowadzonych przez ekspertów Fundacji Przyszłość Pokoleń, rozpoczynamy także działania w mediach społecznościowych, realizowane w ramach kampanii edukacyjnej pod tą samą nazwą. Za pośrednictwem popularnego portalu Facebook publikować będziemy od dziś serię grafik informacyjnych, inspirowanych prawdziwymi zdarzeniami z udziałem seniorów.

Ww. materiały, opatrzone dodatkowo opisem tekstowym, ukazują sytuacje problemowe, których uczestnikami bywają często osoby starsze. Prezentowane zdarzenia związane są z kwestiami takimi jak oszustwa tzw. metodą „na legendę” (np. „na wnuczka”, „na fachowca”), kradzieże kieszonkowe, bezpieczne korzystanie z internetu, oszukańcze pokazy i oferty handlowe, uprawnienia konsumenckie, świadome rozporządzanie majątkiem, prawo rodzinne, nieodpłatna pomoc prawna. Publikując opisywane materiały chcemy dotrzeć nie tylko do samych seniorów, ale i osób z grona ich rodziny i znajomych, które mogą skutecznie przeciwdziałać potencjalnej szkodzie, na jaką narażeni są ich najstarsi bliscy. Stąd też opracowane treści cechują się atrakcyjną szatą graficzną, która przyciągnie uwagę przedstawicieli wszystkich pokoleń.

Grafiki prezentowane przez naszą Fundację na portalu Facebook opracowane zostały w ramach kampanii edukacyjnej “Bezpieczny Senior”, która sfinansowana została ze środków Fundacji Orlen. Zachęcamy do zapoznania się z pierwszym z opublikowanych komunikatów graficznych.