Jest nam niezwykle miło poinformować, że Fundacja Przyszłość Pokoleń miała zaszczyt i obowiązek przedłożyć Przewodniczącemu Rady Miejskiej Wrocławia wniosek o uhonorowanie generała Tadeusza Jordana Rozwadowskiego poprzez nadanie jego imienia jednej z wrocławskich ulic.

Gen. Tadeusz Jordan Rozwadowski był jednym z ojców odradzającej się po 123 latach zaborów polskiej państwowości. Był także jednym z głównych architektów polskiego zwycięstwa nad bolszewikami w czasie Bitwy Warszawskiej w 1920 r., które zadecydowało o losie Polski i Europy. Również w okresie poprzedzającym bitwę gen. Tadeusz Rozwadowski położył wielkie zasługi dla Rzeczypospolitej, dowodząc obroną Lwowa. Dzięki swoim zdolnościom organizacyjnym i niezłomnemu charakterowi pozwolił na zachowanie przy Polsce tak bliskiego sercom wszystkich wrocławian miasta.

Niestety, mimo nieocenionych zasług dla Ojczyzny, postać generała Tadeusza Jordana Rozwadowskiego nie doczekała się dotąd w Polsce należytego upamiętnienia. Mamy nadzieję, że postulowane przez nas nadanie jego imienia jednej z wrocławskich ulic da choć częściowo zadość wdzięczności, jaką jesteśmy winni naszemu Bohaterowi, do czego szczególnie zachęca obchodzona w tym roku 100. rocznica Bitwy Warszawskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią wniosku, jaki przedłożyliśmy Przewodniczącemu Rady Miejskiej Wrocławia ws. uhonorowania generała Tadeusza Jordana Rozwadowskiego poprzez nadanie jego imienia jednej z wrocławskich ulic.