Mamy przyjemność poinformować, że szkolenia “Bezpieczny Senior” okazują się sukcesem również w tym roku! 🙂

Kampania “Bezpieczny Senior” jest realizowana cyklicznie przez Fundację Przyszłość Pokoleń już od 2015 roku. Z biegiem lat poszerzamy horyzonty projektu o kolejne miejscowości. W ramach tegorocznego projektu zrealizowaliśmy do tej pory 14 szkoleń – po 7 spotkań w województwie dolnośląskim oraz kujawsko-pomorskim. A to dopiero początek działań zaplanowanych na ten rok 🙂

Każde ze spotkań to około 90 minut wiedzy dostarczanej przez adwokatów stale współpracujących z Fundacją, którzy posiadają duże doświadczenie w kontaktach z seniorami. Dzięki temu, wszystkie informacje przekazywane są prostym językiem, a nasi szkoleniowcy w razie potrzeby są gotowi rozwiać wszelkie wątpliwości.

W czasie spotkań poruszamy tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem osób starszych. Omawiamy kwestie związane z oszustwami dokonywanymi tzw. metodą „na legendę” (np. „na wnuczka”, „na fachowca”), kradzieżami kieszonkowymi i związaną z nimi utratą danych osobowych, bezpiecznym korzystaniem z internetu, oszukańczymi pokazami i ofertami handlowymi, uprawnieniami konsumenckimi, świadomym rozporządzaniem majątkiem, prawem rodzinnym, nieodpłatną pomocą prawną.

Każdy z uczestników szkolenia otrzymuje Poradnik Bezpiecznego Seniora, który został opracowany przez grono specjalistów specjalnie na potrzeby projektu. Dzięki takiemu działaniu informacje zawarte w broszurze bardzo dobrze uzupełniają wiedzę przekazaną w czasie spotkań, tworząc swoiste kompendium wiedzy.

Poradnik Bezpiecznego Seniora to opracowanie uniwersalne, z którego możemy korzystać bez względu na wiek. Do zapoznania z jego treścią zachęcamy szczególnie osoby starsze oraz bliskich Seniorów – poszerzając własną wiedzę mamy wpływ na bezpieczeństwo naszych dziadków czy też sąsiadów. Jeżeli tylko posiadamy taką możliwość wydrukujmy niniejszą broszurę i przekażmy naszemu Seniorowi, tak, aby miał przystępne źródło wiedzy zawsze pod ręką.

Poradnik w formie PDF można pobrać ze strony:
https://przyszloscpokolen.pl/broszura.pdf

Serdecznie zachęcamy do lektury!
Fundacja Przyszłość Pokoleń


Projekt sfinansowany ze środków Fundacji LOTTO.